News

günlerden GECE yine HUZUR yok

günlerden GECE yine HUZUR yok

Deniz kenarına gidip, bağdaş kurarak yere oturdum ve denizde oluşan dalgaların rüzgarı saçlarımı savurmasına izin vermiştim, cidden kendimi huzurlu hissedebiliyordum.

Gece 1-2 sularıydı duşumu alıp, altıma şortumu geçirip üstüme kareli bir mor gömlek giyerek kendimce rahat bir kombin uygulamıştım kendime ve aklıma dışarı çıkma gibi bir aktivite gelmişti, son olarak kulaklığımı ve telefonumu almayı unutmamıştım, ayaklarıma convers ayakkabılarımıda geçirdikten sonra nihayet evden çıkabilmiştim. Deniz kenarına gidip, bağdaş kurarak yere oturdum ve denizde oluşan dalgaların rüzgarı saçlarımı savurmasına izin vermiştim, cidden kendimi huzurlu hissedebiliyordum.


Telefonuma takılı olan kulaklıktaki müzik sesini fullemiştim bu andan rahatı yoktu benim için, ayağıma sürtünen kediyi son anda fark edince kulaklığımı çıkarıp birazda onu sevmekle zaman geçirmiştim, ah tanrım gerçekten çok tatlıydı. Arkamdan bağırma sesleri gelince kediyi kucağıma alıp arkama döndüğümde, sesin kadına bağıran bir erkeğin olduğunu görünce kucağımdan kediyi yere bırakıp koşarak yanlarına gitmiştim.

 

Neden kadına bağırdığını sorunca beni omzumdan itip konuştu;

sanane eşim değilmi ister severim ister döverim kimene hadi evine git almiyim seni de ayamın altına

Diyince dayanamayıp, adamın yakasından tutarak kendime çekip suratına kafa atmıştım ve yere yığılarak burnunun kanamasını dindirmekle meşguldü. Kadını kenara çekip cebimdeki suyu ona uzattım ve iyi olup olmasığını sorduğumda teşekkür etmişti. Kadının çantasından sarkan kalemi görünce elime alıp kadının avuç içine telefon numaramı yazmıştım ve beni başı dertte olduğu her an aramasını sölemiştim.


Adama son bakış atıp geri gittiğimde, arkamdan bağırmaya başlamıştı. Sen görürsün gibi tehtit cümleleri sölüyordu.

Kedinin yanına gidip kucağıma aldoğım anda uyumuştu, bende gülümseyerek kafasını okşuyordum. Sert bir rüzgarın gelmesiyle dalgalardan arta kalan köpükler ayaklarıma çarpıyor, suratıma çarpan su taneciklerinin beni gıdıklandırmasıyla daha da gülümseyerek eve yol almıştım.