News

Sosyal Medya Çapkınları

Sosyal Medya Çapkınları

Uzun zamandır soyal medya hesaplarına aktif değildim. Web sayfamı açmamla birlikte facebook, twitter, Linkedin ve instagram hesaplarımı daha aktif kullanmaya başladım. 

Uzun zamandır soyal medya hesaplarına aktif değildim. Web sayfamı açmamla birlikte facebook, twitter, Linkedin ve instagram hesaplarımı daha aktif kullanmaya başladım. 

BAŞIMA ÖYLE ŞEYLER GELDİ Kİ 

Facebook hesabımı açtığımda 1-2 gün kendim arkadaş ekleme yoluna giderken, birden bire türk bayrakları ve asker bayraklarıyla donatılmış hesaplar yıldırım hızıyla istek göndermeye başladı. Tabi gurbetçiyiz ya bayrak, asker fotğrafı gördümmü, milii duygular kabarıyor ve ister istemek elim onayla düğmesine gidiyor. Arkadaş listesi çoğaldıkça keyifleniyorum...

ARAMALARDAN SOHBET EDEMİYORUM

İnsanlardaki ne garip alışkanlıklar var. Özellikle facebook messenger'da oturum açar açmaz, selam vermeden direk arama düğmesine basma alışkanlıkları var insanların. Bu kadar da saygısız ve gevşek olunmazki. Hiç düşünmüyorlar, arkadaş karşıdaki insan bir bayan, müsaitmi değilmi düşünmeden sürekli arıyorlar. Çağrıları kabul etmediğim halde bıkmadan usanmadan sürekli arıyorlar.

ENGELLİ LİSTEM ARKADAŞ LİSTEMDEN FAZLA

Tabi bu tarz aramaların sebebini biliyorum. Artık öğrendim. Sürekli arayanlar belliki farklı amaçlar güdüyorlar. Düşünsenize ramazan ayındayız. Sözde müslümanlar için kutsal bir ay. Müslümanım diyenlerin bu ayda oruçlu olması gerekiyor. Ama yinede bir bayandan +18 içerikli konuşma bekliyorlar. 

NASIL BİR YOKLUKTA YETİŞTİNİZ?

İşin garip tarafı +18 amacıyla açılan bu sosyal medya hesaplarını kullanırken sahte hesapla açıyorlar. Ve böyle olunca güvende olduklarını zannediyorlar. İşte asıl burada düşünmeleri gerekir. Ya karşıda aradığın kadın senin gibi düşünen sahte hesap kullanan kızın veya karınsa ne yapacaksın. O psikolojiyi hayal bile edemiyorum ki, bunun çok örneklerine rast gelinmiştir.

SAHTE HESAP

Sosyal medya hesabımı bu web sitemi tanıtmak amacıyla kullanıyorum. Burada yazdığım konuları paylaşıyorum. Bazende web siteme ziyaretçi getirmek için web sitemi paylaşma karşılığında sohbet edebiliriz diyorum. Vatandaş beleşe alışmış ya, sen sahtekarsın kötü emellerine insanları teşvik ediyorsun diyorlar. Be gerizekalı adam, web sitemin paylaşılması karşılığında sohbet için seni zorlayan mı var. Paylaşırsan benle konuşabilirsin, paylaşmazsan konuşamazsın ne diye zorluyorsun. Ücret karşığı bir şey istemiyorum zaten. 

BENLE KONUŞMAK ZOR MU?

Tabiki hayır. Facebook üzerinden sohbet istiyorsanız web sitemi grubunuzda veya profilinizde paylaşıp, ekran görüntüsünü bana atıyorsunuz. Cevap veriyorum. Bildiğim her türlü konuda sohbet ediyor bilgilendirme yapıyorum. Bazen derya deniz bilgili insanlar geliyor bilgilerinden istifade ediyorum.

NELER KONUŞABİLİRİZ

Bu soruyu fazla süslü cümlelerle uzatmayacağım. Getireceğiniz ziyaretçi sayısına göre değişir. ASLINDA HER ŞEY!... Medeni insanlar olarak her şey konuşabiliriz...